Siden sist....

21.04.2026
Det har skjedd mye spennende de siste par ukene på KNF-fronten. Her er noe av det:

 

Nytt ansikt i resepsjonen

Det er et nytt ansikt å se i resepsjonen hos Kongsberg Næringsforum. Silje Winther (37) er nylig startet som praktikant, og det vil derfor møte dere et nytt blidt ansikt når dere kommer innom.

Silje kommer fra Kongsberg og er utdannet sykepleier, men ønsker nå å bruke kompetansen sin i et nytt fagområde utenfor helsesektoren. Hun ser frem til å lære mer, få nye erfaringer og bli kjent med både kollegaer og medlemmer i tiden fremover.

Stor interesse for sikkerhet og beredskap

Interessen var så stor da KNF inviterte til frokostmøte om sikkerhet og beredskap at arrangementet måtte flyttes til Bergseminaret.
Eirik Andre Hopland delte innsikt om beredskap, roller og aktuelle risikoområder som ekstremvær, trusselsituasjoner og dataangrep. Deltakerne kom fra både næringslivet og nødetatene.
Tilbakemeldingene var svært gode, og mange ønsker flere samlinger om temaet. Har du innspill til temaer fremover, ta gjerne kontakt med KNF ved Wivi-Ann.

Godt oppmøte på kommunikasjonsforum

Forrige tirsdag ønsket Sindre velkommen til kommunikasjonsforum. Temaet var "Hvordan kan AI effektivisere hverdagen din?" og ble holdt av Bjørnar Boldvik fra Enora. Dette var et populært tema som er i vinden om dagen, og dette gjorde at hele 28 medlemmer møtte opp. 

 

Samferdselsministeren på besøk
 

Etter invitasjon fra Ordfører Line Spiten besøkte Jon-Ivar Nygård Kongsberg forrige uke. Gjennom omvisning og busstur i teknologiparken, Kirkegårdsveien og Arsenalet fikk han innblikk i industrien og veksten i regionen.

Målet med besøket var å løfte betydningen av samferdsel for Kongsberg, med fokus på E134, Notodden Airport samt tog- og busstilbudet.

Claus Lundekvam på frokostmøte
 

KNF og Kirkens Bymisjon samlet igjen fullt hus til frokostmøte, denne gangen med Claus Lundekvam.

Med åpenhet fortalte han om veien fra toppfotball til utfordringer med angst og rus, men også om lederskap, fellesskap og betydningen av å ta vare på menneskene rundt oss. Det ble en morgen som ga mange noe å tenke på.


 


 
Siden sist....